Aktuality

6. Pohádkový masoopust 16.2.2020

Masopust se blíží! Již ž. ročník této lidové veselice připravujeme na neděli 16. února na obvyklém místě (dvůr Masarykov ZŠ Klánovice) a v obvyklém čase (cca 12,00–16,00). Letos se můžete těšit na kapelu emeritních Šlapeťáků FIAKR, divadlo NaVětvi s představením Brémští muzikanti a samozřejmě spoustu dobrot všemožných chutí a skupenství. A taky na tombolu, soutěž o nejlepší masku, průvod Klánovicemi, atd. – však už to znáte :-) Těšíme se na vás!!!

6. Pohádkový masoopust 16.2.2020

Pohádkový les až v roce 2020

Dobrý den všem našim příznivcům! Dle rostoucí návštěvnosti našich stránek se nejspíš začínáte pídit po termínu letošního Pohádkového lesa v Klánovicích. Pak vězte, že letos si poprvé po 9 letech dáváme pauzu. Občas se to v životě semele tak, že i neúnavní organizátoři se unaví. Nicméně věříme, že kýžený 10. ročník se nám podaří s celou parádou připravit na kulatý rok 2020, tak nám v tom držte palce. A jestli máte chuť, napište nám na FB nebo na email info@pohadkoveklanovice.cz, jak jste si užili předchozí ročníky a co byste na tom jubilejním 10. ročníku uvítali. Děkujeme za přízeň a přejeme vám krásné jaro!

Fotky z letošního povedeného Pohádkového masopustu

Pokochejte se fotkami Markéty Kolínské z 5. Pohádkového masopustu. Doufáme, že jste si to užili stejně jako my, takže za rok snad zase! https://www.facebook.com/profile.php?…

Spousta dobrot a bohatá tombola...

…vás mimo jiné čeká na nedělním Pohádkovém masopustu na školním dvoře. Nevařte a přijďte se najíst k našim stánkům – buď zabíjačkových specialit nebo domácí bramboračky, vdolečků a koláčů! Bohatá bude nejen nabídka dobrot a nápojů, ale i kulturní program či tombola! Hlavní výhra = jedna z novinek od Peugeot Kopecký na víkend (Peugeot Rifter nebo Peugeot 508). Kromě můžete vyhrát spoustu voucherů na služby v Klánovicích a okolí či startovné na oblíbený Klánovický 1/2Maraton! Neváhejte a přijďte, bude to stát za to! Začínáme 3.3. v poledne na školním dvoře!

Přiijďte na masopust!

Již pátý ročník masopustu se blíží! Program na školním dvoře již od 12,00 – nevařte a přijďte na oběd! Zabíjačkové speciality, domácí bramboračka, čepované pivo, svařáček a spousta dalších dobrot! Kapela Těžká pára, interaktivní divadlo Pranýř, bohatá tombola, soutěž o nejlepší masku! Kdo nemá kostým, můžeme zapůjčit z fundusu Pohádkových Klánovic o.p.s. (kontakt na telefonu 603521168). Těšíme se na vás!!!

Přiijďte na masopust!

5. Pohádkový masopust 3. března 2019!

Již pátý ročník klánovického Pohádkového masopustu pro vás připravujeme na neděli 3. března 2019. Po dokončení přístavby Masarykovy ZŠ se vracíme na útulný školní dvůr, kde v poledne zahájíme tradiční bohatý program. Těšit se můžete na kapelu Těžká pára se staropražskými a dalšími písničkami, interaktivní divadelní kus agentury Pranýř, tradičního moderátora Kryštofa Maliňáka a zejména na průvod maškar po klánovických domácnostech. Jdete-li hlavně po dobrotách, nebude chybět řezník pan Novotný s jitrnicemi, jaké svět neviděl, masopustní mrkvový koláč, smažené vdolky, polévka a další mňamky. A samozřejmě i něco na zahřátí ;-)).

Registrace byly vypnuty!

…ale přijít můžete i bez registrace. Těšíme se na vás!

Pohádkový les - pozor na dopravní omezení!

Než k nám již tuto neděli 27.5. na Pohádkový les, věnujte, prosím, pozornost několika mimořádným organizačním pokynům:

Přijedete-li autem, připravte na několik aktuálních dopravních omezení, která se vás cestou na Pohádkový les mohou týkat:

 • V neděli bude zcela uzavřena spojka mezi Šestajovicemi a kruhovým objezdem na staré poděbradské silnici. Objížďka je vedena přes obec Jirny.
 • Letos nebudou návštěvníkům akce k dispozici dvě tradiční oplocená parkoviště – na rohu ulic Šlechtitelské a V Jehličině (u koupaliště) ani na rohu Šlechtitelské a Vodojemské. Navíc v ulici Šlechtitelské probíhá rekonstrukce plynovodu. Jako náhradní parkovací kapacitu jsme pro vás zajistili travnatou plochu na Přímském náměstí, které je však od centra dění trochu dále než obvykle (cca 600 m).

Doporučujeme tedy, aby – pokud je to možné – tatínkové dovezli rodinu k fotbalovému hřišti a vrátili se zaparkovat svůj vůz právě na Přímské náměstí. Rozkopaný úsek Šlechtitelské ulice lze objet/obejít ulicemi Libřická a Čmelická (budete nasměrováni obsluhou parkoviště).

Děkujeme a těšíme se, na vás!

P.S. Registrace vypínáme v sobotu ve 20,00.

Pohádkový les již 27.5., registrace zapnuty!

Letos na vás všechny budeme čekat v neděli 27. května opět na fotbalovém hřišti v Praze 9 – Klánovicích, a to od 9,00 do minimálně 12,00 hodin. Ani letos to s těmi ztracenými princeznami nebude jen tak, takže jejich královský otec bude potřebovat vydatnou pomoc všech dětí… Již podeváté vás a vaše děti čeká příjemná vycházka lesem v nenáročném terénu, sjízdném i s kočárkem (nebude-li moc blátivo). Les bude opět plný pohádkových postav, které mají pro děti připravené jednoduché úkoly a zdravé odměny – jak už mnozí víte, bonbony a lízátka nevedeme! Zkušení již vědí, že na vpuštění do lesa budete muset chvíli čekat – všichni najednou se tam bohužel nevejdete… Čekání si ale můžete zpříjemnit v Pohádkové kavárně, s dětským divadlem Na větvi, ve výtvarných dílnách, na skákacích hradech, při malování na obličej, pokoušením štěstí v tombole, atd. Chcete-li navíc hrát i o rodinný vůz Peugeot s plnou nádrží, zaregistrujte svoje děti předem (tuto výhru budeme veřejně losovat jen z online zaregistrovaných dětí). Sponzorem tomboly je Auto Kopecký – Pežoťák ze Strašnic. Pokud to jen trochu jde, nechte auto doma. Kdo to v Klánovicích nezná, tak do navigace si můžete zadat adresu V Jehličině 391. Jak se k nám tedy dostanete?

 • vlakem + pěšky: Pokud přijedete vlakem, tak od nádraží je to ještě docela daleko, ale pokud byste se chtěli vydat pěšky, půjdete stále po hlavní Slavětínské ulici, až narazíte na odbočku doprava jménem Šlechtitelská, kterou půjdete opět až skoro na konec, za koupalištěm zahnete doprava a jste na místě.
 • vlakem + autobusem: Od nádraží jede autobus č.221, kterým pojedete až na konečnou, která je přímo u kempu a fotbalového hřiště.
 • autobusem: Autobus č.221 jede z Černého Mostu přes Horní Počernice, Běchovice a Újezd až přímo ke klánovickému fotbalovému hřišti. Intervaly jsou přibližně 30 minut.

Musíte-li autem: Autem se dá dojet až k fotbalovému hřišti, ale parkování je vždycky trochu „maso“. K dispozici jsou 2 menší parkoviště – jedno již na rohu Šlechtitelské a Vodojemské, druhé pak na rohu u koupaliště před ohybem k fotbalovému hřišti. Dále jsme zajistili možnost parkování v pokračování ulice Šlechtitelské od křižovatky s ul. V Jehličině. PŘI PARKOVÁNÍ, PROSÍME, DBEJTE POKYNŮ POŘADATELŮ A PROSÍME TÉŽ O OHLEDUPLNOST K REZIDENTŮM, jejich vjezdům a předzahrádkám. A pozor na akutální dopravní omezení – právě o tomto víkendu bude uzavřena spojka od kruhového objezdu na staré poděbradské silnici do Šestajovic, objížďka vede přes Jirny. Akce se koná za každého počasí! Všechny pohádkové postavičky se na vás moc těší!!!

FOTKY z Pohádkových ČARODĚJNIC

Fotky z letošního ročníku Pohádkových Čarodějnic, pořádaných MČ Praha-Klánovice ve spolupráci s naší o.p.s., najdete zde. Jejich autorkou ja Dana Thorovská. Moc si je užijte :-)

POHÁDKOVÝ LES BUDE 27.5.2018

Již devátý ročník klánovického Pohádkového lesa pro vás připravujeme na neděli 27. května 2018 v tradičních časech na tradičním místě. Detailní informace budou následovat.

POHÁDKOVÉ ČARODĚJNICE 30.4.2018

I letos pro vás MČ Praha-Klánovice ve spolupráci s o.p.s. Pohádkové Klánovice pořádá v Klánovicích Čarodějnice, na tradičním místě (Přímské náměstí). Dětský program začíná v 16 hodin a těšit se můžete na Bosoviště (viz www.bosaturistika.cz), taneční dílnu, výtvarné dílny, ohýnek-buřťák a další. Velký oheň zapálíme v 18,30 a pak už začne hrát rock'n'roll band Bedřich a Zoufalci. Jakmile se sešeří, mohou dospělí i odvážné děti vyzkoušet svou odvahu při chůzi po žhavých uhlících! Živá i reprodukovaná hudba a široká nabídka občerstvení pro vás bude připravena až do půlnočního „hasičského cvičení“. Těšíme se ná vás!!!

POHÁDKOVÉ ČARODĚJNICE 30.4.2018

FOTKY Z MASOPUSTU

Nejen díky krásnému počasí se letošní Pohádkový masopust opravdu vydařil. Jeho atmosféru si můžete připomenout na krásných fotkách Dany Thorovské a Pavla Vorlíčka. Děkujeme za hojnou účast a těšíme se na shledání s vámi na našich dalších akcích – Pohádkových čarodějnicích 30.4. a Pohádkovém lese 27.5.

PROGRAM MASOPUSTU

Ať víte, co nás v neděli čeká a v jakých časech, podívejte se na přiložený přibližný časový harmonogram.

PROGRAM MASOPUSTU

4. POHÁDKOVÝ MASOPUST 4. února 2018

Letošní Pohádkový masopust pro vás chystáme na neděli 4. února od 12,00 do 16,00 hodin. Podrobnější informace najdete na našem facebooku, příp. časem i zde na webu. Těšíme se na vás!

4. POHÁDKOVÝ MASOPUST 4. února 2018

Donesli jste 750 krabic!

Na našem sběrném místě se tentokrát sešel více jak dvojnásobek loňského množství krabic od bot – celkem 750 ks! Děkujeme všem dárcům. O osudu vašich dárků se můžete poinformovat na stránkách hlavního pořadatele – Diakonie ČCE (www.krabiceodbot.cz) a také na jejich facebooku. Zpětná vazba od pořadatele je taková, že množství krabic je už nyní dostatečné. Pro příště je třeba trochu více se zaměřit na kvalitu obsahu krabic – ani sociálně slabé děti nejsou tak chudé, aby se upřímně radovaly z několika párů silně obnošených punčocháčů… Pokud tedy např. připravují krabice školní třídy, je určitě lepší varianta, když děti přinesou předměty do školy a za dohledu paní učitelky zkompletují a pěkně zabalí krabice s kvalitním obsahem, než když děti donesou dárky zabalené již z domova a jde třeba o krabici, ve které je jeden velmi ožužlaný plyšák… Za všechny pěkné dárky děkujeme a příště se zapojíme zase!

KRABICE OD BOT 2017

Sběrné místo KLÁNOVICE!
I letos se Pohádkové Klánovice o.p.s. zapojují do tohoto vánočního charitativního projektu. Krabice (dárkově zabalené a označené pohlavím a věkem obdarovávaného dítěte) můžete nosit až do Mikuláše (6.12.) na adresu Pohádkových Klánovic o.p.s., Krovova 218 (u restaurace Samos), denně od 8 do 18 hodin (pokud možno po předchozí telefonické domluvě s Lucií Polákovou, tel. 603521168).
Před zabalením si přečtěte tipy a triky na stránkách projektu – co do krabic zabalit a co ne, na jaká věková rozpětí dětí cílit, atd.
Více info na https://www.facebook.com/…rabiciodbot/ nebo www.krabiceodbot.cz.

Obsah krabic po vás nikdo nebude kontrolovat, máte plnou důvěru organizátorů, avšak prosíme o dodržení několika jednoduchých pravidel, která usnadní následnou manipulaci s dárky a zajistí radost obdarovaných dětí:
Co se do krabice nehodí?
- Věci rozbité, špinavé, opotřebované nebo příliš staré.
- Věci luxusní a drahé, aby nevzbuzovaly závist jiných obdarovaných dětí.
- Věci nevhodné vzhledem k věku či takové, které mohou být nebezpečné – šipky s kovovými hroty, pyrotechnika, nože apod.
- Potraviny, které podléhají rychlé zkáze, ovoce apod., prošlé potraviny.
- Křehké věci.

Co je ještě důležité:
- Až krabici naplníte, dobře ji zabalte hezkým balicím papírem.
- Označte viditelně, pro koho je krabice určená (napište pohlaví a věk dítěte od 0 do 17 let).
- Štítek s označením přidělejte napevno (nejlépe přilepit samolepkou, izolepou).

KALENDÁŘ AKCÍ 2017/2018

V Pohádkových Klánovicích o.p.s. jedeme spíše na rok školní než rok kalendářní. Abyste si mohli lépe naplánovat účast na našich akcích, rádi bychom vám již teď nastínili jejich předběžná data v probíhajícím školním roce 2017/18.

KRABICE OD BOT – opět budeme jedním ze sběrných míst vánočních krabic pro chudé a sociálně znevýhodněné děti (organizuje Diakonie ČCE), a to od začátku listopadu do cca 5. prosince 2017.

POHÁDKOVÝ MASOPUST – vzhledem k termínu jarních prázdnin Prahy 6–10 (10.-18.2.) proběhne 4. Pohádkový Masopust již v neděli 4. února 2018.

POHÁDKOVÉ ČARODĚJNICE – tam se termín tak nějak nabízí sám, že? :-) Takže se na vás budeme těšit v pondělí 30. dubna 2018 a nebojte se, den potom je jako vždy státní svátek, takže může být pořádně veselo!

POHÁDKOVÝ LES – ten je vždy dárkem ke Dni dětí a směrujeme ho na poslední květnovou neděli před tímto svátkem. Letos to tedy vypukne v neděli 27. května 2018.

O všech akcích budeme podrobně včas informovat na našem Facebooku a také na webu www.pohadkoveklanovice.cz. Děkujeme a těšíme se na vaši účast a podporu!

FOTKY Z 8. POHÁDKOVÉHO LESA

Tak už je to tady! První megavárka fotek z letošního Pohádkového lesa je tady! Autorkou je naše dlouholetá dvorní fotografka Lucka Písecká a určitě jí odpustíme i to, že je poněkud nadproporčně zastoupeno stanoviště vodníků (jednak jsou v té zelené barvě hodně fotogeničtí a jednak dva z vodníků jsou Lucčini kluci :-)). Děkujeme, Luci!!! https://www.zonerama.com/luciepisec…/Photo/3102849/1­03490711 V průběhu týdne přidáme ještě fotografie Jakuba Oubrechta.

FOTKY Z 8. POHÁDKOVÉHO LESA

VÝHERCI + NÁLEZY

8. Pohádkový les je za námi a my všichni, kdo ho pro vás ve svém volném čase chystáme, doufáme, že jste si ho užili tak jako my!
Pokud jde o výherce slosování, pouze jednu výhru jsme mohli předat přímo na akci, a to rodinnou vstupenku do Aquaparku Kubíkovi Trnkovi. Druhou vstupenku vyhrála Adrianka Hubal a hlavní výhru – Peugeota na víkend s plnou nádrží od nás a od Pežoťáka ze Strašnic dostane rodina Elenky Slabé. Se všemi se spojíme emailem.
A nakonec tu máme nějaké nálezy – tři dětské kšiltovky, troje dětské sluneční brýle, jeden žlutý dudlík a fialovou trolí deku. O svůj majetek se hlaste na telefonu 603521168.
To je pro tento okamžik vše, příště se přihlásíme s fotkami z letošního vydařeného Pohádkového lesa.
Mějte se pěkně,
za celé Pohádkové Klánovice o.p.s. zdraví Lucie (Pohádková) Poláková

REGISTRACE BYLY VYPNUTY!

Registrace na letošní Pohádkový les jsme ve 22,00 vypnuli. Nicméně účast na akci je možná i bez registrace, takže neváhejte a přijďte :-)

Registrace na Pohádkový les končí dnes ve 22.00!

On-line registrace na zítřejší Pohádkový les budou ukončeny dnes (v sobotu) večer ve 22,00 hodin. Registrace není povinná, nepřiděluje startovní čas (ten dostanete až při příchodu), ale zařadí vás do slosování o hodnotné ceny (Peugeot na víkend, vstupenky do Aquapalace, dort od Miss Cake).

8. POHÁDKOVÝ LES - INFORMACE

Letos na vás všechny, zaregistrované i ty, kteří se rozmyslí až na poslední chvíli, budeme čekat v neděli 28. května opět na fotbalovém hřišti v Praze 9 – Klánovicích, a to od 9,00 do minimálně 12,00 hodin. Letos to s těmi ztracenými princeznami nebude jen tak, takže jejich královský otec bude potřebovat vydatnou pomoc všech dětí…

Již poosmé vás a vaše děti čeká příjemná vycházka lesem v nenáročném terénu, sjízdném i s kočárkem (nebude-li moc blátivo). Les bude opět plný pohádkových postav, které mají pro děti připravené jednoduché úkoly a zdravé odměny – jak už mnozí víte, bonbony a lízátka nevedeme! Proti fronte na registrace jsme již našli celkem účinný lék, ale na vpuštění do lesa budete muset stejně chvíli čekat – všichni najednou se tam bohužel nevejdete… Čekání si ale můžete zpříjemnit v Pohádkové kavárně, s žonglérem Jirkou Kremlíkem, ve výtvarných dílnách, skládáním Lega s Bricks4Kids, na skákacích hradech, při malování na obličej, pokoušením štěstí v tombole, atd.

Chcete-li navíc hrát i o rodinný vůz Peugeot s plnou nádrží (a také o dvě rodinné vstupenky do Aquapalace), zaregistrujte svoje děti předem (tyto výhry budeme veřejně losovat jen z online zaregistrovaných dětí). Sponzorem tomboly je Auto Kopecký – Pežoťák ze Strašnic.

Pokud to jen trochu jde, nechte auto doma. Kdo to v Klánovicích nezná, tak do navigace si můžete zadat adresu V Jehličině 391.
Jak se k nám tedy dostanete?
- vlakem + pěšky: Pokud přijedete vlakem, tak od nádraží je to ještě docela daleko, ale pokud byste se chtěli vydat pěšky, půjdete stále po hlavní Slavětínské ulici, až narazíte na odbočku doprava jménem Šlechtitelská, kterou půjdete opět až skoro na konec, za koupalištěm zahnete doprava a jste na místě.
- vlakem + autobusem: Od nádraží jede autobus č.221, kterým pojedete až na konečnou, která je přímo u kempu a fotbalového hřiště.
- autobusem: Autobus č.221 jede z Černého Mostu přes Horní Počernice, Běchovice a Újezd až přímo ke klánovickému fotbalovému hřišti. Intervaly jsou přibližně 30 minut.
Musíte-li autem: Autem se dá dojet až k fotbalovému hřišti, ale parkování je vždycky trochu „maso“. K dispozici jsou 2 menší parkoviště – jedno již na rohu Šlechtitelské a Vodojemské, druhé pak na rohu u koupaliště před ohybem k fotbalovému hřišti. Dále jsme zajistili možnost parkování v pokračování ulice Šlechtitelské od křižovatky s ul. V Jehličině. PŘI PARKOVÁNÍ, PROSÍME, DBEJTE POKYNŮ POŘADATELŮ A PROSÍME TÉŽ O OHLEDUPLNOST K REZIDENTŮM, jejich vjezdům a předzahrádkám.

Akce se koná za každého počasí!

Všechny pohádkové postavičky se na vás moc těší!!!

8. POHÁDKOVÝ LES 28.5.!!!

…a protože nejen Čarodějnicemi živ je člověk, zapište si do diářů termín tradiční akce pro děti – již 8. ročník Pohádkového lesa pro vás a vaše děti připravujeme na neděli 28. května 2017 na tradičním místě v tradičních časech. Podrobnosti se včas dozvíte.

1. POHÁDKOVÉ ČARODĚJNICE!

Tak už je to černé na bílém – letos poprvé ve spolupráci s MČ Praha-Klánovice pořádáme v Klánovicích ČARODĚJNICE. Datum je tak nějak dané (30.4.). Dětský program začne v 16 hodin na Přímském náměstí, vyvrcholí v 18,30 zapálením velké hranice. Tím okamžikem to začne být zajímavé i pro dospělé, neboť od 19 hodin začne hrát rock'n'roll band Bedřich a Zoufalci. Kvalitní občerstvení včetně točeného piva zajištěno.

1. POHÁDKOVÉ ČARODĚJNICE!

MASOPUST je za námi!

Masopust je za námi a zase to stálo za to! Přesvědčte se sami na fotkách Markéty Kolínské nebo Moniky Srdínkové. Příští rok se budeme masopustně veselit nejspíš 4. února 2018. Ale do té doby se uvidíme ještě na Pohádkovém lese 28.5. a vypadá to i na 1. Pohádkové čarodějnice 30.4. Děkujeme za přízeň!

MASOPUST je za námi!

3. POHÁDKOVÝ MASOPUST 26.2.2017

Již potřetí se můžete přijít pobavit na klánovický Pohádkový masopust, a to v neděli 26. února 2017 od 12,00 do cca 14,00 na školním dvoře (mezi Masarykovou ZŠ a sportovní halou). Zhruba mezi 13,15–14,15 projde průvod maškar obchůzkou po klánovických domácnostech, aby se pak opět vrátil na školní dvůr, kde bude program pokračovat. K tanci i poslechu zahraje Péro za kloboukem, na dvoře i v průvodu nás pobaví chůdaři z Divadla Studna a hlavně si opět pochutnáte na zabijačkových specialitách, masopustních koláčích a koblihách, čepovaném pivu, svařeném vínu, atd. Těšíme se na vás!!!

3. POHÁDKOVÝ MASOPUST 26.2.2017

Pomáhali jsme při klánovickém 1/2Maratonu

Jste-li alespoň rekreační běžci, mohli jste nás 23.10. potkat na 2. ročníku klánovického terénního 1/2Maratonu! Stejně jako loni jsme se ujali jedné z občerstvovacích stanic na trati, takže jak účastníci běhu na 10 km tak půlmaratonci u nás mohli nabrat ztracené síly za pomoci nápojů i „rychlých cukrů“. Fandili a povzbuzovali jsme co to šlo a věříme, že to alespoň někomu pomohlo zmobilizovat síly. Fandíme pořadatelům – 3+ Pro Zdraví, a tak rádi pomůžeme i příště :-)

Pomáhali jsme při klánovickém 1/2Maratonu

Fotky z Pohádkového lesa 2016 jsou tu!

Konečně se s vámi můžeme podělit o krásné fotky z letošního vydařeného Pohádkového lesa, a to z dílny fotografů Lucie Písecké a Tomáše Hejnala. Lucčiny fotky najdete zde, Tomášovy pak zde.

Zde je video z letošního Pohádkového lesa!!!

Nechte na sebe znovu dýchnout atmosféru 7. ročníku Pohádkového lesa v Klánovicích a mrkněte zde na video z této akce.

Peugeota vyhrál Samík!

Vy, kteří jste byli na včerejším Pohádkovém lese ve 12,00 přítomni slosování o zapůjčení rodinného vozu Peugeot od Auto Kopecký, jste slyšeli, že jsme vylosovali tříletého Samíka Mazného. Protože Samík už byl tou dobou doma a odpočíval po náročné cestě Pohádkovým lesem, jeho maminka se zprávu o výhře dozvěděla až večer z emailu od nás. Den poté jsme Samíkovi a jeho mamincei předali výherní poukázku. Děkujeme Martinu Vodičkovi z Auto-Kopecký Praha 10 a těšíme se na další spolupráci :-)

Peugeota vyhrál Samík!

REGISTRACE VYPNUTY!

Před chvilkou jsme vypnuli registrace na letošní Pohádkový les, ale můžete přijít i bez registrace. Má být krásné počasí, tak se na vás a vaše děti moc těšíme!!!

Registrace na PL2016

Své děti můžete registrovat do soboty 28.5. 20,00. Poté budou registrace ukončeny, ale přijít můžete i bez registrace – ta je pouze vstupenkou do slosování o rodinný vůz Peugeot od Peugeot-Kopecký (zápůjčka na celý víkend i s plnou nádrží).

Pohádkový les 2016 - informace o dopravě atd.

Letos na vás všechny, zaregistrované i ty, kteří se rozmyslí až na poslední chvíli, budeme čekat v neděli 29. května opět na fotbalovém hřišti v Praze 9 – Klánovicích, a to od 9,00 do minimálně 12,00 hodin. Všechno nasvědčuje tomu, že se opět ztratí jedna až dvě královské dcery v klánovickém lese a pan král bude potřebovat pomoc s jejím nalezením…
Již posedmé vás a vaše děti čeká příjemná vycházka lesem v nenáročném terénu, sjízdném i s kočárkem (nebude-li moc blátivo). Les bude opět plný pohádkových postav, které mají pro děti připravené jednoduché úkoly a zdravé odměny – jak už mnozí víte, bonbony a lízátka nevedeme! Frontu na registrace zkusíme letos odstranit, ale na vpuštění do lesa budete muset stejně chvíli čekat – všichni najednou se tam bohužel nevejdete… Čekání si ale můžete zpříjemnit s divadélkem Myšky Elišky, ve výtvarných dílnách, na skákacích hradech, při malování na obličej, pokoušením štěstí v tombole, atd.
Chcete-li navíc hrát i o rodinný vůb Peugeot s plnou nádrží, zaregistrujte svoje děti (tuto cenu budeme veřejně losovat jen z online zaregistrovaných dě­tí).

Pokud to jen trochu jde, nechte auto doma. Kdo to v Klánovicích nezná, tak do navigace si můžete zadat adresu V Jehličině 391.
Jak se tam dostanete?

vlakem + pěšky: Pokud přijedete vlakem, tak od nádraží je to ještě docela daleko, ale pokud byste se chtěli vydat pěšky, půjdete stále po hlavní Slavětínské ulici, až narazíte na odbočku doprava jménem Šlechtitelská, kterou půjdete opět až skoro na konec, za koupalištěm zahnete doprava a jste na místě.
vlakem + autobusem: Od nádraží jede autobus č.261, kterým pojedete až na konečnou, která je přímo u kempu a fotbalového hřiště.
autobusem: Autobus č.261 jede z Černého Mostu přes Horní Počernice, Běchovice a Újezd až přímo ke klánovickému fotbalovému hřišti. Intervaly jsou přibližně 30 minut.
Musíte-li autem: Autem se dá dojet až k fotbalovému hřišti, ale parkování je vždycky trochu „maso“. K dispozici jsou 2 menší parkoviště – jedno již na rohu Šlechtitelské a Vodojemské, druhé pak na rohu u koupaliště před ohybem k fotbalovému hřišti. Dále jsme zajistili možnost parkování v pokračování ulice Šlechtitelské od křižovatky s ul. V Jehličině. PŘI PARKOVÁNÍ, PROSÍME, DBEJTE POKYNŮ POŘADATELŮ A PROSÍME TÉŽ O OHLEDUPLNOST K REZIDENTŮM, jejich vjezdům a předzahrádkám.

Akce se koná za každého počasí!

Všechny pohádkové postavičky se na vás moc těší!!!

Pohádkový les - NOVINKY!

Protože i sebeúspěšnější akci je potřeba čas od času osvěžit vylepšeními a novinkami, pro letošní ročník plánujeme následující změny:

 1. Abychom odstranili protivnou frontu na registrace, nasadíme letos větší počet registrátorů a zároveň se hned při vašem příchodu do areálu dozvíte přibližný startovní čas.
 2. Dobu mezi vaším příchodem a vpuštěním na trať Pohádkového lesa si budete moci zpříjemnit tradičním způsobem (skákací hrady, výtvarné dílny, malování na obličej, tombola), ale přidali jsme i dvě novinky – molitanový bazének s barevnými kuličkami pro nejmenší děti a divadlo Myšky Elišky, z jejíhož povídání o přírodě bude možno kdykoli odejít a kdykoli se znovu přidat, aniž by děti ztratily nit :-).
 3. Změny vás čekají i na trati – zařadili jsme několik nových pohádek a úkolů pro děti, ale více vám neprozradíme, abyste byli překvapení ;-).

I vy sami můžete přispět k vašemu lepšímu celkovému dojmu z akce, a to následujícím způsobem:

 • Pokud je to jen trochu možné, nechte auto doma a přijďte pěšky, na kole či MHD (až na místo jede každou půlhodinu autobus č. 261, např. od nádraží Praha-Klánovice).
 • Musíte-li přijet autem, parkujte jen tam, kde je to povoleno. Dbejte, prosím, pokynů koordinátorů parkování a respektujte práva rezidentů.
 • Vzhledem k novým úpravám plochy fotbalového hřiště, prosím, dodržujte striktní zákaz vstupu psů a vjezdu kočárků na hrací plochu. V jejím okolí je dostatek místa, kde můžete kočárek zaparkovat, příp. nechat svého psího miláčka čekat.

Děkujeme a těšíme se na vás – za každého počasí – v neděli 29. května dopoledne.

Pohádkový les bude 29. května!

Už se nás kdekdo ptá, kdy bude letošní Pohádkový les. Takže vězte, že podle pravidla „poslední květnová neděle, příp. přímo na den dětí“ pro vás 7. ročník Pohádkového lesa připravujeme na NEDĚLI 29.5.2016 od 9 hodin ráno. Bližší informace budou včas následovat, zatím mohu jen navnadit tím, že připravujeme nejednu novinku!!!

Recepty na masopustní dobroty

Jsme bombardování prosbami o recept na letošní masopustní koláč, tak se o něj touto cestou dělíme :-) Dodatečně sem ještě přidáme recept na koláčky, které jste měli možnost ochutnat při návštěvě průvodu v dětském domově Klánovice.

MASOPUSTNÍ KOLÁČ 1 plech cca: 500g mrkve nastrouhat najemno 200g vlašských ořechů (nasekaných) 250g polohrubé mouky 2 lžičky sody 2 lžičky skořice 300g třtinového cukru 4 vejce 250ml oleje 100g rozinek

vše smíchat, vylít na plech (vymazaný tukem a vysypaný moukou) a upéct

po vychladnutí navrch natřít krém: 300g másla 200g tvarohu 200g pomazánkového másla 2 sáčky vanilkového cukru

navrch posypat nasekanými ořechy nejlepší je trochu uleželý

Recepty na masopustní dobroty

Fotky z masopustu - najdete se?

Přes 400 krásných fotek z letošního masopustu najdete zde, kde si dokonce můžete volně postahovat ty, které se vám budou líbit. Autorkou fotek je naše dvorní fotografka Lucie Písecká. Další dávka fotografií pochází z rukou klánovické Moniky Srdínkové a najdete je zde. I Monice moc děkujeme!

Fotky z masopustu - najdete se?

Masopust se opět vydařil!

Kdo jste přišli, určitě jste nelitovali! Dobroty se letos opravdu povedly (ach, ty jitrničky! och, ten masopustní koláč!), chůdaři v průvodu převyšovali dokonce i dvoumetrového pana ředitele mateřské školy a hospodyňky byly obzvlášť dobře připravené na návštěvu průvodu! Kromě celkového počtu návštěvníků narostlo i procento těch, kdo přišli v kostýmu (zejména oceňujeme muže v ženských kostýmech!). Děkujeme všem, kdo nám s přípravou akce pomohli a za rok zase budeme držet masopust!

Masopust se opět vydařil!

Pohádkový masopust - PROGRAM

Na školní dvůr se můžete přijít naobědvat již od 12 hodin. Slavnostní zahájení je plánováno na 12,30 a ve chvíli, kdy se k nám přidá koňský povoz z mateřské školy, můžeme vyrazit na obchůzku klánovických domácností (cca 13,15–14,15). V průvodu půjde Staročeská kapela a chůdaři na vysokých nohách a s obříma rukama! Po návratu na školní dvůr se budou na pódiu střídat masopustní rituály, k tanci i poslechu zahraje Staročeská kapela a zabaví nás soubor kejklířů Chůdadlo (pohádka o drakovi a Ohňová show). Soutěž o nejlepší masku tentokrát proběhne v několika kategoriích – děti, dospělí a KOLEKTIVNÍ MASKA! Chybět nebude ani tradiční velkolepá tombola. Konec je předběžně plánován na 16,00. Přijďte se pobavit, dobře najíst a napít – těšíme se na vás!!!

Pohádkový masopust - PROGRAM

Pohádkový MASOPUST bude 7.2.2016!

Již teď vás srdečně zveme na druhý ročník klánovického Pohádkového masopustu, který plánujeme na neděli 7. února od 12 do cca 16,30 hodin. Loni se akce velmi vydařila, a tak nezbývá než přát si stejně příznivé počasí a zbytek už je na nás všech ;-)

Děkujeme za vaše "Krabičky"

Pohádkové Klánovice děkují všem, kdo se zapojili do charitativní akce „Krabice od bot“ a přinesli na naši adresu své vánoční dárky pro děti z chudých rodin, převážně na severu Čech. Pořadatelům jsme tak mohli předat 180 krabic!!! Aktualizované informace o distribuci můžete najít na http://www.krabiceodbot.cz. Děkujeme!

Akce "Krabice od bot"

Připravte spolu se svými dětmi dárek pro jejich vrstevníka/vrstev­nici v sociálně vyloučených lokalitách na severu Čech!

Podpořili jsme akci, pořádanou Diakonií Českobratrské cirkve evangelické, díky které dostanou vánoční dárek i děti, které mají v životě méně štěstí než ty naše a vaše. Detailní informace najdete na http://www.krabiceodbot.cz. Sběrné místo je také v sídle Pohádkových Klánovic o.p.s., ul. Krovova 218, Praha-Klánovice, denně od 8–18 hodin, nejlépe po předchozí telefonické domluvě s p. Lucií Polákovou (603521168), to vše do 10. PROSINCE 2015.

Akce

Vítejte z prázdnin!

Prázdniny jsou fuč, podzim na krku, ale nesmutněte – už teď pro vás začínáme připravovat další Masopust i Pohádkový les. Celé léto jsme se dívali pečlivě kolem sebe, co zajímavého bychom vám ještě mohli přinést, a nějaké novinky jsme zase vymysleli. Takže se těšte, zachovejte nám přízeň a těšíme se na shledání na naších dalších akcích! Pohádkové Klánovice o.p.s.

Další rekordní Pohádkový les je za námi!

Loňská účast více než 800 dětí nebyl jen nečekaný výkyv, ale ukázalo se, že s takto vysokou (a vyšší) účastí musíme za pěkného počasí počítat už napořád (leda bychom před vámi chtěli další Pohádkové lesy utajit a to my nechceme :-)). Děkujeme, že jste přišli a doufáme, že jste si i 6. Pohádkový les v Klánovicích pořádně užili! V sekci „Minulé akce“ najdete výběr nejlepších fotek a celou fotogalerii více než 200 fotek si můžete najít (a příp. i stáhnout) na tomto odkazu https://ingridfoto.zonerama.com/Album/721261.

Další rekordní Pohádkový les je za námi!

Výherce Peugeota od Auto Kopecký

Poté, co se nepodařilo vypátrat původní výherkyni, vylosovali jsme náhradní. Tou se stala Pavlínka Kratochvílová, která si také v úterý večer svou výhru v doprovodu tatínka a sestřičky vyzvedla. Teď už je na nich, který víkend do konce roku stráví se zapůjčeným rodinným vozem Peugeot od Auto Kopecký z Prahy 10-Strašnic. Nádrž jim naplní také tam :-) Srdečně blahopřejeme! http://www.kopecky.cz

Výherce Peugeota od Auto Kopecký

REGISTRACE UKONČENA!

Registraci dětí na letošní Pohádkový les jsme právě ukončili. Můžete však samozřejmě přijít i bez předchozí registrace, jen nesoutěžíte o Peugeot na víkend (losujeme v 11.30 z online zaregistrovaných dětí, které dorazily na Pohádkový les).

Pohádkový les 2015 - informace o dopravě

Letos na vás všechny, zaregistrované i ty, kteří se rozmyslí až na poslední chvíli, budeme čekat v neděli 31. května opět na fotbalovém hřišti v Praze 9 – Klánovicích, a to od 9,00 do minimálně 12,00 hodin. Všechno nasvědčuje tomu, že se opět ztratí jedna až dvě královské dcery v klánovickém lese a pan král bude potřebovat pomoc s jejím nalezením…
Již pošesté vás a vaše děti čeká příjemná vycházka lesem v nenáročném terénu, sjízdném i s kočárkem (nebude-li moc blátivo). Les bude opět plný pohádkových postav, které mají pro děti připravené jednoduché úkoly a zdravé odměny – jak už mnozí víte, bonbony a lízátka nevedeme! Na vpuštění do lesa budete muset jako vždy chvíli čekat – všichni najednou se tam bohužel nevejdete… Čekání si ale můžete zpříjemnit ve výtvarných dílnách, na skákacích hradech, při malování na obličej, pokoušením štěstí v tombole, atd. Chcete-li navíc hrát i o rodinný vůb Peugeot s plnou nádrží, zaregistrujte svoje děti (tuto cenu budeme veřejně losovat jen z online zaregistrovaných návštěvníků).

Kdo to v Klánovicích nezná, tak do navigace si můžete zadat adresu V Jehličině 391.
Jak se tam dostanete?

vlakem + pěšky: Pokud přijedete vlakem, tak od nádraží je to ještě docela daleko, ale pokud byste se chtěli vydat pěšky, půjdete stále po hlavní Slavětínské ulici, až narazíte na odbočku doprava jménem Šlechtitelská, kterou půjdete opět až skoro na konec, za koupalištěm zahnete doprava a jste na místě.
vlakem + autobusem: Od nádraží jede autobus č.261, kterým pojedete až na konečnou, která je přímo u kempu a fotbalového hřiště.
autobusem: Autobus č.261 jede z Černého Mostu přes Horní Počernice, Běchovice a Újezd až přímo ke klánovickému fotbalovému hřišti. Intervaly jsou přibižně 30 minut.
autem: Autem se dá dojet až k fotbalovému hřišti, ale parkování je vždycky trochu „maso“. K dispozici jsou 2 menší parkoviště – jedno již na rohu Šlechtitelské a Vodojemské, druhé pak na rohu u koupaliště před ohybem k fotbalovému hřišti. Dále jsme letos zajistili možnost parkování v pokračování ulice Šlechtitelské od křižovatky s ul. V Jehličině. PŘI PARKOVÁNÍ PROSÍME O OHLEDUPLNOST K REZIDENTŮM, jejich vjezdům a předzahrádkám.

Akce se koná za každého počasí!

Všechny pohádkové postavičky se na vás moc těší!!!

Zaregistrujte se a vyhrajte Peugeota na víkend!

Pro letošní účastníky Pohádkového lesa máme připraveno slosování o zapůjčení rodinného vozu Peugeot na víkend s plnou nádrží. Podmínkou je online registrace a fyzická účast na Pohádkovém lese. Losování proběhne přímo během pohádkového dopoledne 31. května. Vzhledem k tomu, že výherce bude dohledatelný podle jména, výhru mu doručíme i pokud nebude zrovna losování přítomen! Tak neváhejte, zaregistrujte se a přijďte na Pohádkový les 2015!

6. POHÁDKOVÝ LES bude 31. května 2015!

Sotva skončil Masopust, začínáme pro vás připravovat již šestý Pohádkový les. Letos se na vás budeme těšit poslední květnovou neděli, tj. 31.5.2015 od 9 hodin ráno. Podrobnosti budou zde na webu, na našem facebookovém profilu a pokud se zaregistrujete k odběru novinek, přijdou vám i přímo do emailu.

1. Pohádkový masopust se povedl!

Tak je to za námi. Masopust se povedl ke spokojenosti všech. Byl veselý a barevný, pohodový a chutný, byl… prostě krásný. Protože fotky mluví za vše, prohlédněte si výběr několika nejlepších v sekci „Proběhlé akce“ a dalších více než 600 si můžete prolistovat (i postahovat!) na odkazech http://ingridfoto.zonerama.com/Album/561347 a http://luciepisecka.zonerama.com/Album/561634. Zachovejte nám přízeň a těšíme se na shledání s vámi už 31. května na Pohádkovém lese!

1. Pohádkový masopust se povedl!

PŘÍPRAVY na Masopust VRCHOLÍ!

Finišujeme s výrobou kostýmů, nakupujeme vše potřebné a pomalu přichází na řadu i jídlo… Pan řezník vzkazuje, že by byl hřích naobědvat se doma, neboť pro vás bude už od rána připravovat gulášek, prdelačku, ovar a další speciality, které si můžete dát už od 12 hodin. Další vaření a pečení proběhne o víkendu a jsme opravdu napnutí, kolik vás přijde – aby nic nezbylo, ale zároveň nedošlo na jitrnice, které svět neviděl… Snad se trefíme :-).

PŘÍPRAVY na Masopust VRCHOLÍ!

PROGRAM 1. POHÁDKOVÉHO MASOPUSTU - upravený

Pokud se nemůžete zúčastnit celého Masopustu, můžete si vybrat jen části, které vás budou nejvíc lákat! Připravili jsme pro vás následující program:

12,00 Otevření školního dvora – začátek masopustního hodování (zabíjačka, koláče, atd.)

12,30 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ, MASOPUSTNÍ PRÁVO

12,45 Vystoupení KEJKLÍŘE-žongléra VOJTY VRTKA

13,15 –14,15 MASOPUSTNÍ OBCHŮZKA KLÁNOVICKÝCH DOMÁCNOSTÍ Paralelně pokračuje program na školním dvoře – dobroty, tombola, reprodukovaná hudba, živá zvířata,…

14,15 STĚTÍ A PORCOVÁNÍ MEDVĚDA

14,25 Vystoupení KEJKLÍŘE VOJTY VRTKA

14,45 SLOSOVÁNÍ HLAVNÍCH CEN TOMBOLY

14,55 Orchestr PÉRO ZA KLOBOUKEM

15,15 VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE O NEJLEPŠÍ MASKU

15,20 Vystoupení KEJKLÍŘE VOJTY VRTKA

15,40 VRÁCENÍ MASOPUSTNÍHO PRÁVA

15,45 Orchestr PÉRO ZA KLOBOUKEM

cca 16,00 ZAKONČENÍ MASOPUSTU

_____________­_______________________

Přijďte v maskách a do průvodu si vezměte bubínky, řehtačky a další lomozidla! Těšíme se na vás!!!

1. POHÁDKOVÝ MASOPUST 15.2. !!!

V neděli 15. února 2015 jste zváni na naši novou akci – první ročník Pohádkového Masopustu v Klánovicích! Začneme ve 12,00 na dvoře ZŠ Klánovice a těšit se můžete na vše, co k tradičnímu masopustu patří: Dobroty – zejména tradiční zabíjačku (polévka, guláš, jitrnice, atd.), Dolnopočernické pivo, koláče, čaj a svářo, atd. Dále samozřejmě na zábavu – kejklíře-žongléra Vojtu Vrtka, kapelu „Péro za kloboukem“, bohatou tombolu a další atrakce. Bližší informace najdete brzy na našem webu, příp. obdržíte emailem, pokud jste zaregistrováni k odběru novinek. Moc se na vás těšíme, zejména pokud dorazíte v masce (můžete zabodovat v soutěži o nejlepší masku)! Trumpetky, bubínky a další lomozidla do průvodu vítána!

FOTKY z Pohádkového lesa 2014

V naší fotogalerii (záložka „Proběhlé akce“) najdete výběr fotek z letošního povedeného Pohádkového lesa. A pokud vám 18 fotek nebude stačit, desítky dalších si můžete prohlédnout „zde“: http://lucysek007.rajce.idnes.cz/…novice_2014/.

FOTKY z Pohádkového lesa 2014

Vyfotil někdo Peugeota?

Pokud jste někdo na Pohádkovém lese vyfotili sponzorského Peugeota 308SW, moc prosím o zaslání fotky (ideálně s lidmi kolem) na info@pohadkoveklanovice.cz. Moc děkujeme.

Ztráty a nálezy Pohádkový les

Kdo ztratil dětský svetr F&F, přihlašte se o něj přes kontaktní formulář nebo na mailu info@pohadkoveklanovice.cz.

Ztráty a nálezy Pohádkový les

Rekordní Pohádkový les je za námi

Pátý ročník klánovického Pohádkového lesa byl rekordní – trať prošlo přes 800 zaregistro­vaných dětí se svými dospěláky! Až budeme mít fotky, určitě připravíme fotogalerii. Pokud naopak vy máte nějaké pěkné fotky, o které byste se s námi chtěli podělit, budeme rádi, když nám je pošlete na info@pohadkoveklanovice.cz. Děkujeme všem sponzorům, spolupořadatelům i návštěvníkům a těšíme se spolu s vámi na další ročník!

REGISTRACE UKONČENA

V sobotu ve 22,00 jsme ukončili registraci na zítřejší Pohádkový les. Přijít ale můžete i bez registrace – těšíme se na vás!

Pohádkový les 2014 - Informace pro účastníky

Letos na vás všechny, zaregistrované i ty, kteří se rozmyslí až na poslední chvíli, budeme čekat v neděli 1. června opět na fotbalovém hřišti v Praze 9 – Klánovicích, a to od 9,00 do minimálně 12,00 hodin. Všechno nasvědčuje tomu, že se opět ztratí jedna až dvě královské dcery v klánovickém lese a pan král bude potřeba pomoci s jejím nalezením… Již popáté vás a vaše děti čeká příjemná vycházka lesem v nenáročném terénu, sjízdném i s kočárkem. Les bude opět plný pohádkových postav, které mají pro děti připravené jednoduché úkoly a zdravé odměny – jak už mnozí víte, bonbony a lízátka nevedeme! Na vpuštění do lesa si budete muset opět chvilku vystát frontu – všichni najednou se tam bohužel nevejdete… Stejně jako loni vás kromě samotné cesty Pohádkovým lesem čekají také výtvarné dílny, skákací hrady, malování na obličej či tombola s velkou hlavní cenou -(víkend s novým Peugeotem 308 s plnou nádrží).

Kdo to v Klánovicích nezná, tak do navigace si můžete zadat adresu V Jehličině 391. Jak se tam dostanete?

vlakem + pěšky: Pokud přijedete vlakem, tak od nádraží je to ještě docela daleko, ale pokud byste se chtěli vydat pěšky, půjdete stále po hlavní Slavětínské ulici, až narazíte na odbočku doprava jménem Šlechtitelská, kterou půjdete opět až skoro na konec, za koupalištěm zahnete doprava a jste na místě.
vlakem + autobusem: Od nádraží jede autobus č.261, kterým pojedete až na konečnou, která je přímo u kempu a fotbalového hřiště. autobusem: Autobus č.261 jede z Černého Mostu až přímo ke klánovickému fotbalovému hřišti, jen intervaly jsou o víkendu delší, takže si spojení najděte předem.
autem: Autem se dá dojet až k fotbalovému hřišti, ale označené parkovací plochy se pravděpodobně brzy zaplní, takže prostě zaparkujte, kde to půjde a kde to je povoleno (nejspíš průběžně v ulici Šlechtitelská).

Akce se koná za každého počasí!

Všechny pohádkové postavičky se na vás moc těší!!!

NOVÁ TRIČKA!

Letos budete moci svým dětem na Pohádkovém lese pořídit tričko s našimi maskoty – Karkulkou a vlkem. Všechna trička budou bílá v několika velikostech od 3 do cca 10 let, za jednotnou cenu 140 Kč. Vybrali jsme kvalitní bavlněná trička s vysokou gramáží, takže věřím, že se vám budou líbit :-).

NOVÁ TRIČKA!

Jsme na Facebooku

Nově budeme aktuality z Pohádkových Klánovic zveřejňovat rovněž na facebooku. Připojte se k nám!

POHÁDKOVÝ LES 2014 bude v neděli 1. června!

Již pátý ročník klánovického Pohádkového lesa se letos uskuteční na den dětí, tj. v neděli 1. června 2014. Bližší informace najdete včas na našem webu, na plakátech a v regionálních listech a zpravodajích. Po loňské zimě a dešti letos doufáme v krásný slunečný den a už teď se na vás těšíme.

Fotogalerie na Rajčeti

Pár vybraných fotek z Pohádkového lesa 2013 najdete pod záložkou „Proběhlé akce“. Pokud chcete vidět fotek ještě více, klikněte na tento odkaz http://lucysek007.rajce.idnes.cz/…novice_2013/. Jak vidno, navzdory nepřízni počasí si Pohádkový les i tentokrát užily jak dětští návštěvníci, tak jejih starší kamarádi na pohádkových stanovištích :-).

JE TO ZA NÁMI!

Pohádkový les 2013 je minulostí a navzdory velké nepřízni počasí dorazilo nečekaných 440 dětí v doprovodu svých dospěláků. Organizačnímu štábu sice už v sobotu při pohledu na předpověď počasí (která se bohužel vyplnila…) notně zatrnulo, nicméně Pohádkový les se koná za každého počasí, a tak bylo třeba pustit se do boje se živly. Přidali jsme na vrstvách oblečení, sehnali pár dalších přístřešků a ejhle – ono to nakonec šlo! Absolutorium za fyzickou i psychickou odolnost tentokrát zaslouží úplně všichni – jak pořadatelé, tak návštěvníci. Všem děkujeme za přízeň a podporu. Jakmile budeme mít fotky, podělíme se o ně. Své postřehy k Pohádkovému lesu nám můžete poslat na info@pohadkoveklanovice.cz.

REGISTRACE UKONČENA

… ale přijďte stejně, registrace na Pohádkový les není podmínkou účasti! Pouze musíme v jednu chvíli registraci ukončit, abychom mohli vytisknout seznam zaregistrovaných. Připomínám, že Pohádkový les se koná ZA KAŽDÉHO POČASÍ – nenechte se odradit případným deštěm, určitě to bude je přeháňka :-) My na vás v každém případě budeme všichni čekat – král, tombola, pohádkové postavy, výtvarné dílny a snad se nakonec najde i ta PRINCEZNA :-)

Pohádkový les 2013 - INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY

Letos na vás všechny, zaregistrované i ty, kteří se rozmyslí až na poslední chvíli, budeme čekat v neděli 26. května opět na fotbalovém hřišti v Praze 9 – Klánovicích, a to od 9,00 do minimálně 12,00 hodin. Všechno nasvědčuje tomu, že se opět ztratí jedna až dvě královské dcery v klánovickém lese a pan král bude potřeba pomoci s jejím nalezením…

Již počtvrté vás a vaše děti čeká příjemná vycházka lesem v nenáročném terénu, sjízdném i s kočárkem. Les bude opět plný pohádkových postav, které mají pro děti připravené jednoduché úkoly a zdravé odměny – jak už mnozí víte, bonbony a lízátka nevedeme! Na vpuštění do lesa si budete muset opět chvilku vystát frontu – všichni najednou se tam bohužel nevejdete…

Stejně jako loni vás kromě samotné cesty Pohádkovým lesem čekají také výtvarné dílny a skákací hrady. Nově se můžete těšit na tombolu a malování na obličej. Díky mobilním toaletám se budete moci zdržet déle :-)

Kdo to v Klánovicích nezná, tak do navigace si můžete zadat adresu V Jehličině 391. Jak se tam dostanete?

 1. vlakem + pěšky: Pokud přijedete vlakem, tak od nádraží je to ještě docela daleko, ale pokud byste se chtěli vydat pěšky, půjdete stále po hlavní Slavětínské ulici, až narazíte na odbočku doprava jménem Šlechtitelská, kterou půjdete opět až skoro na konec, za koupalištěm zahnete doprava a jste na místě.
 2. vlakem + autobusem: Od nádraží jede autobus č.261, kterým pojedete až na konečnou, která je přímo u kempu a fotbalového hřiště.
 3. autobusem: Autobus č.261 jede z Černého Mostu až přímo ke klánovickému fotbalovému hřišti, jen intervaly jsou o víkendu delší, takže si spojení najděte předem.
 4. autem: Autem se dá dojet až k fotbalovému hřišti, ale označené parkovací plochy se pravděpodobně brzy zaplní, takže prostě zaparkujte, kde to půjde a kde to je povoleno (nejspíš průběžně v ulici Šlechtitelská).

Akce se koná za každého počasí.

Všechny pohádkové postavičky se na vás moc těší!!!


POHÁDKOVÝ LES 2013 BUDE 26. KVĚTNA!

Letošní klánovický Pohádkový les má své datum, a to neděle 26.května 2013. S tímto datem můžete počítat a další informace najdete včas na našem webu. Těšíme se na vás!

DĚTSKÉ REFLEXNÍ VESTY

Počátkem října jsme z prostředků naší o.p.s. pořídili 50ks dětských reflexních vest pro Mateřskou školu v Praze 9 – Klánovicích. Věříme, že s nástupem sychravého podzimního a zimního počasí, kdy se zhoršuje viditelnost v ulicích, jsou vestičky významným prvkem v ochraně bezpečnosti dětí. Hodnota daru je 5160 Kč.

DĚTSKÉ REFLEXNÍ VESTY

DOSTALI JSME GRANT

V průběhu letních prázdnin se nám podařilo získat od Nadace Via příspěvek z programu „Fond T-Mobile pro zaměstnance“ ve výši téměř 50 tisíc korun. Tento příspěvek je účelově vázán na realizaci Pohádkového lesa 2013 a měl by z velké části pokrýt náklady, které se nám nepodaří zajistit sponzorskými dary. Můžete se tedy těšit na opět o něco bohatší program v prostorách startu/cíle. Moc děkujeme!

DOSTALI JSME GRANT

FOTOGALERIE Z POHÁDKOVÉHO LESA

Dnes jsme zveřejnili fotogalerii ze třetího ročníku Pohádkového lesa. Výběr najdete pod záložkou „Proběhlé akce“, další desítky fotografií pak ve fotoalbu na rajče.net kliknutím na odkaz www.lucysek007.rajce.net/…anovice_2012. Jak se vám líbí?

ZTRÁTY A NÁLEZY

Po nedělním Pohádkovém lese jsme našli růžový bryndáček s nápisem Pretty, hračku na kočárek Lamaze, modrý klobouček se zvířátky (již našel majitele) a manžetové knoflíčky. Pokud postrádáte některou z uvedených věcí, ozvěte se na náš email info@pohadkoveklanovice.cz.

POHÁDKOVÝ LES 2012 SE POVEDL!

Podle prvních ohlasů to vypadá, že letošní Pohádkový les se opravdu povedl. Kromě toho, že nám přálo počasí, se letos podařilo eliminovat fronty a zácpy na trati, pohádkových postaviček bylo více, odměny vystačily pro všechny a přínosem byly i výtvarné dílny a dva skákací hrady. Celkem se na startu zapsalo 622 dětí, dalších zhruba 35 dětí s nadšením pracovalo na jednotlivých stanovištích – celkem si tedy letošní Les užilo více než 650 dětí. Ze srdce děkujeme všem dětem i dospělým, kteří nám akci pomohli připravit – zejména pak pohádkovým postavičkám na stanovištích a jejich rodičům, dále všem, kdo pomáhali s administrativou na startu, při vypouštění na trať, s distribucí materiálu a odměn na stanoviště, stavbou stanů, koordinací parkování, úklidem, atd. V neposlední řadě děkujeme všem sponzorům a dalším podporovatelům, jejichž přehled najdete v záložce „Sponzoři“. Bez nich bychom akci tohoto rozsahu neufinancovali. V nejbližších dnech se těšte na fotogalerii z letošního ročníku!

Za celou správní radu Pohádkových Klánovic o.p.s. Lucie „Pohádková“ Poláková

KONEC REGISTRACE

Konec registrace na Pohádkový les 2012 je dnes 26.5. ve 23 hodin. Na pozdější registrace nebudeme brát zřetel, nicméně samozřejmě můžete přijít jako neregistrovaní. Děkujeme za pochopení.

Pohádkový les 2012 - informace pro účastníky

Letos na vás všechny, zaregistrované i ty, kteří se rozmyslí až na poslední chvíli, budeme čekat v neděli 27. května opět na fotbalovém hřišti v Praze 9 – Klánovicích, a to od 9,00 do minimálně 12,00 hodin. Mám takové tušení, že se panu králi zase ztratí princezna a bude potřeba pomoci s jejím nalezením…

Letos děláme všechno pro to, abychom minimalizovali fronty na startu i na trati a aby zdravé odměny vystačily pro všechny (loňská vysoká účast nás prostě trošku zaskočila :-)). V prostoru startu a cíle budou letos kromě skákacích hradů také výtvarné dílničky. Čeká vás příjemná vycházka lesem v nenáročném terénu, sjízdném i s kočárkem.

Kdo to v Klánovicích nezná, tak do navigace si můžete dát adresu V Jehličině 391. Jak se tam dostanete?

 1. vlakem + pěšky: Pokud přijedete vlakem, tak od nádraží je to ještě docela daleko, ale pokud byste se chtěli vydat pěšky, půjdete stále po hlavní Slavětínské ulici, až narazíte na odbočku doprava jménem Šlechtitelská, kterou půjdete opět až skoro na konec, za koupalištěm zahnete doprava a jste na místě.
 2. vlakem + autobusem: Od nádraží jede autobus č.261, kterým pojedete až na konečnou, která je přímo u kempu a fotbalového hřiště.
 3. autobusem: Autobus č.261 jede z Černého Mostu až přímo ke klánovickému fotbalovému hřišti, jen intervaly jsou o víkendu delší, takže si spojení najděte předem.
 4. autem: Autem se dá dojet až k fotbalovému hřišti, ale označené parkovací plochy se pravděpodobně brzy zaplní, takže prostě zaparkujte, kde to půjde (nejspíš průběžně v ulici Šlechtitelská).

Akce se koná za každého počasí.

Všechny pohádkové postavičky se na vás moc těší!!!


Pohádkový les se letos uskuteční v neděli 27.5.

Pohádkový les se letos uskuteční v neděli 27.5.2012. Detaily se objeví včas na našem webu, na plakátech a v místním a regionálním tisku. Těšíme se na vás.

Pohádkové Klánovice mají nový web

Pohádkové Klánovice mají nový web. Právě jsme spustili nové webové stránky, prostřednictvím kterých budeme informovat o připravovaných akcích, nabídneme fotografie z našich akcí či možnost registrace na Pohádkový les, díky které můžete urychlit své odbavení na startu.

Nově vzniklá o.p.s. Pohádkové Klánovice

Nově vzniklá o.p.s. Pohádkové Klánovice byla dne 2.1.2012 zapsána do rejstříku obecně prospěšných společností. Hlavní náplní o.p.s je pořádání Pohádkového lesa v Praze-Klánovicích a již brzy i dalších akcí pro malé i starší děti.